Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente!

In jos

Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente! Empty Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente!

Mesaj  Admin la data de Sam Iul 28, 2012 9:22 am

In cazul in care ai cateva kilograme in plus si un strat adipos trebuie sa sti ca aceasta nu se va transforma niciodata in muschi oricat te-ai antrena,asadar daca doresti masa musculara trebuie in primul rand sa dai jos acea grasime.Cu siguranta asta necesita o vointa de fier!! Basketball
Trebuie sa fi atent in primul rand la alimentatie care nu trebuie sa fie alcatuita din mai mult de 4 mese pe zi.Este gresit sa reduci numarul meselor.Pastreaza 4 mese pe zi insa redu cantitatea de carbohidrati si grasimi din acestea,renuntand de tot la carbohidratii simplii(dulciuri).Renunta si la mancarea de tip fast-food,aceasta fiind o bomba de calorii!
Urmareste valoare nutritionala a alimentelor(o gasesti pe: http://dieta.romedic.ro/aliment/cartofi-prajiti) si redu-ti aportul caloric de pana acum cu 500-1.000 kcal/zi.Nu exagera insa cu aceasta deoarece ai nevoie de minim 1.800 kcal/zi.Consuma fructe!Antrenamentele ajuta si ele la reducerea aportului caloric.Acestea trebuie sa fie cat mai intense pentru a arde cat mai multe calorii.(In cazul in care esti incepator un antrenament de intensitate joasa va fi la fel de eficienta precum un antrenament de intensitate maxima la o persoana avansata)
La sfarsitul fiecarui antrenament fa 30 de minute de cardio!

Ca suplimente nutritive se poate consuma un concentrat proteic si carnitina.
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 27/07/2012

http://culturism-fitness.forumz.ro

Sus In jos

Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente! Empty Cardio

Mesaj  andreaswwe la data de Joi Aug 02, 2012 11:58 pm

Pot lua graineru sau concentratul proteic dupa antrenament de masa si apoi sa fac cardio sau trebuie sa fac si cardio si dupa sa iau graineru sau concentratul proteic.

andreaswwe

Data de inscriere : 01/08/2012

Sus In jos

Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente! Empty Re: Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente!

Mesaj  Admin la data de Vin Aug 03, 2012 1:05 am

andreaswwe a scris:Pot lua graineru sau concentratul proteic dupa antrenament de masa si apoi sa fac cardio sau trebuie sa fac si cardio si dupa sa iau graineru sau concentratul proteic.

Dupa ce termini tot antrenamentul trebuie sa iei concentratul proteic.Adica dupa antrenament+cardio!
Admin
Admin
Admin

Sus In jos

Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente! Empty Re: Scaderea in greutate-dieta,antrenament si suplimente!

Mesaj  Admin la data de Vin Aug 03, 2012 1:17 am

Insa trebuie sa iti calculezi cati carbohidrati aduni din alimentatie si de cati ai nevoie pentru a sti daca ai nevoie de un gainer sau concentrat proteic.
Admin
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  andreaswwe la data de Sam Aug 04, 2012 11:41 am

Admin a scris:
andreaswwe a scris:Pot lua graineru sau concentratul proteic dupa antrenament de masa si apoi sa fac cardio sau trebuie sa fac si cardio si dupa sa iau graineru sau concentratul proteic.

Dupa ce termini tot antrenamentul trebuie sa iei concentratul proteic.Adica dupa antrenament+cardio!

Mersi de ajutor.

andreaswwe

Sus In jos

Mesaj  andreaswwe la data de Sam Aug 04, 2012 11:44 am

Admin a scris:Insa trebuie sa iti calculezi cati carbohidrati aduni din alimentatie si de cati ai nevoie pentru a sti daca ai nevoie de un gainer sau concentrat proteic.

Am renuntat cat mai mult la carbo simpli din dulciuri,am schimbat painea alba cu cea neagra si am mai redus doar o felie/masa si acum iau concentrat proteic.Am ajuns la un total de 150 carbo si 160-180 proteine,am 1,76 si 76kg.

andreaswwe

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Sam Aug 04, 2012 12:06 pm

andreaswwe a scris:
Admin a scris:Insa trebuie sa iti calculezi cati carbohidrati aduni din alimentatie si de cati ai nevoie pentru a sti daca ai nevoie de un gainer sau concentrat proteic.

Am renuntat cat mai mult la carbo simpli din dulciuri,am schimbat painea alba cu cea neagra si am mai redus doar o felie/masa si acum iau concentrat proteic.Am ajuns la un total de 150 carbo si 160-180 proteine,am 1,76 si 76kg.

Din ceea ce spui pare Ok.
Iti urez mult succes si te mai asteptam pe forum in cazul in care ai nelamuriri. Smile
Admin
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum